filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
AACTA
2012
http://aacta.org/
Australijski Instytut Filmowy / Australijska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych
Data ogłoszenia nominacji:
30 listopada
Data wręczenia nagród:
31 stycznia
AFI / AACTA (od 2012 roku)
Najlepszy film
wygrane
Przygody Rudego
(2011)
Nelson Woss
,
Julie Ryan
Bezpański pies trafia do miasteczka w australijskim buszu. Zwierzę zaprzyjaźnia się z mieszkańcami Dampier.
nominacje
Łowca
(2011)
Vincent Sheehan
Mad Bastards
(2010)
Brendan Fletcher
,
Stephen Pigram
,
Alan Pigram
,
David Jowsey
Oko cyklonu
(2011)
Fred Schepisi
,
Antony Waddington
,
Gregory J. Read
Oranges and Sunshine
(2010)
Iain Canning
,
Camilla Bray
,
Emile Sherman
Snowtown
(2011)
Anna McLeish
,
Sarah Shaw
Najlepsza aktorka
wygrane
[Judy Davis]
Judy Davis
jako Dorothy de Lascabanes w filmie
Oko cyklonu
(2011)
nominacje
Frances O'Connor
Łowca
(2011)
Charlotte Rampling
Oko cyklonu
(2011)
Emily Watson
Oranges and Sunshine
(2010)
Wybór członków Akademii
wygrane
Przygody Rudego
(2011)
Nelson Woss
,
Julie Ryan
Bezpański pies trafia do miasteczka w australijskim buszu. Zwierzę zaprzyjaźnia się z mieszkańcami Dampier.
nominacje
Łowca
(2011)
Vincent Sheehan
Mad Bastards
(2010)
Brendan Fletcher
,
Stephen Pigram
,
Alan Pigram
,
David Jowsey
Oko cyklonu
(2011)
Fred Schepisi
Oranges and Sunshine
(2010)
Iain Canning
,
Camilla Bray
,
Emile Sherman
Snowtown
(2011)
Anna McLeish
,
Sarah Shaw
Najlepszy aktor
wygrane
[Daniel Henshall]
Daniel Henshall
jako John Bunting w filmie
Snowtown
(2011)
nominacje
Willem Dafoe
Łowca
(2011)
Geoffrey Rush
Oko cyklonu
(2011)
David Wenham
Oranges and Sunshine
(2010)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Justin Kurzel]
Justin Kurzel
Snowtown
(2011)
nominacje
Daniel Nettheim
Łowca
(2011)
Fred Schepisi
Oko cyklonu
(2011)
Kriv Stenders
Przygody Rudego
(2011)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Louise Harris]
Louise Harris
jako Elizabeth Harvey w filmie
Snowtown
(2011)
nominacje
Morgan Davies
Łowca
(2011)
Helen Morse
Oko cyklonu
(2011)
Alexandra Schepisi
Oko cyklonu
(2011)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Hugo Weaving]
Hugo Weaving
jako Jack w filmie
Oranges and Sunshine
(2010)
nominacje
Robert Rabiah
Face to Face
(2011)
Sam Neill
Łowca
(2011)
John Gaden
Oko cyklonu
(2011)
Najlepsza aktorka w dramacie telewizyjnym
wygrane
[Sarah Snook]
Sarah Snook
jako Lorna Whyte w filmie
Wojenne siostry
(2010)
nominacje
Essie Davis
Cloudstreet
(2011)
Kerry Fox
Cloudstreet
(2011)
Asher Keddie
Paper Giants: The Birth of Cleo
(2011)
Najlepsza muzyka oryginalna
wygrane
Łowca
(2011)
Andrew Lancaster
,
Michael Lira
,
Matteo Zingales
Firma biotechnologiczna zatrudnia myśliwego, któremu zleca wytropienie ostatniego żyjącego tygrysa tasmańskiego.
nominacje
Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'Hoole
(2010)
David Hirschfelder
Przygody Rudego
(2011)
Cezary Skubiszewski
Snowtown
(2011)
Jed Kurzel
Najlepsza reżyseria filmu dokumentalnego
wygrane
Mrs. Carey's Concert
(2011)
Sophie Raymond
,
Bob Connolly
Karen Carey przygotowuje szkolną młodzież do występu w słynnej operze Sydney.
nominacje
Life in Movement
(2011)
Bryan Mason
,
Sophie Hyde
The Tall Man
(2011)
Tony Krawitz
Zamknij się, człowieczku! Niefortunna audioprzygoda
(2011)
Matthew Bate
Najlepsza scenografia
wygrane
Oko cyklonu
(2011)
Melinda Doring
Śmiertelnie chora kobieta żegna się z życiem wśród najbliższych.
nominacje
Łowca
(2011)
Steven Jones-Evans
Przygody Rudego
(2011)
Ian Gracie
Śpiąca piękność
(2011)
Annie Beauchamp
Najlepsze efekty specjalne
wygrane
Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'Hoole
(2010)
Grant Freckelton
Soren to młoda sowa zachwycona opowieściami ojca o Strażnikach Ga'Hoole. Gdy wraz ze starszym bratem wypada z gniazda, ich jedyną nadzieją jest odnalezienie legendarnych wojowników.
nominacje
Cloudstreet
(2011)
Scott Zero
Łowca
(2011)
James Rogers (III) i Felix Crawshaw
Sanctum 3D
(2011)
David Booth (III), Glenn Melenhorst, Glenn Melenhorst, Ineke Majoor i Peter Webb (I)
Najlepsze kostiumy
wygrane
Oko cyklonu
(2011)
Terry Ryan
Śmiertelnie chora kobieta żegna się z życiem wśród najbliższych.
nominacje
Łowca
(2011)
Emily Seresin
Oranges and Sunshine
(2010)
Cappi Ireland
Śpiąca piękność
(2011)
Shareen Beringer
Najlepsze osiągnięcie w rzemiośle telewizyjnym
wygrane
Cloudstreet
(2011)
Herbert Pinter
za scenografię
Lata 1943-1963. Historie rodziny Lambów oraz Pickelsów, którzy zamieszkują we wspólnym domu na przedmieściach Perth.
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Łowca
(2011)
Robert Humphreys
Firma biotechnologiczna zatrudnia myśliwego, któremu zleca wytropienie ostatniego żyjącego tygrysa tasmańskiego.
nominacje
Przygody Rudego
(2011)
Geoffrey Hall
Snowtown
(2011)
Adam Arkapaw
Śpiąca piękność
(2011)
Geoffrey Simpson
Najlepsze zdjęcia w filmie dokumentalnym
wygrane
Out of the Ashes
(2011)
David Parer
2009 rok, Australię nawiedzają ogromne pożary buszu. Dokument ukazuje odrodzenie się flory i fauny w lasach stanu Wiktoria.
nominacje
Jandamarra's War
(2011)
Allan Collins
,
Rusty Geller
,
Jim Frater
Mrs. Carey's Concert
(2011)
Bob Connolly
The Tall Man
(2011)
Germain McMicking
Najlepszy aktor w dramacie telewizyjnym
wygrane
[Alex Dimitriades]
Alex Dimitriades
jako Harry w serialu
Policzek
(2011)
nominacje
Don Hany
East West 101
(2007)
Rob Carlton
Paper Giants: The Birth of Cleo
(2011)
Jonathan LaPaglia
Policzek
(2011)
Najlepszy dźwięk
wygrane
Snowtown
(2011)
Andrew McGrath
,
John Simpson
,
Michael Carden
,
Frank Lipson
,
Des Keneally
,
Erin McKimm
Dorastający na przedmieściach Adelajdy nastoletni Jamie, odnajduje autorytet w charyzmatycznym Johnie.
nominacje
Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'Hoole
(2010)
Fabian Sanjurjo
,
Wayne Pashley
,
Derryn Pasquill
,
Pete Smith
,
Phil Heywood
,
Polly McKinnon
Łowca
(2011)
Sam Petty
,
Tom Heuzenroeder
,
David Lee
,
Robert Mackenzie
,
Tony Murtagh
,
Les Fiddess
Mad Bastards
(2010)
Johanna Emond
,
Nick Emond
,
Phil Judd
Najlepszy dźwięk w filmie dokumentalnym
wygrane
Murundak: Songs of Freedom
(2011)
Emma Bortignon
,
Pete Smith
,
Simon Walbrook
,
Christopher O'Young
,
Michael Letho
Grupę Black Arm Band tworzą muzycy aborygeńskiej mniejszości etnicznej. Zespół koncertuje w miastach i małych wioskach Australii.
nominacje
Jandamarra's War
(2011)
Laurie Chlanda
,
Petris Torres
,
Glenn Martin
,
Ash Gibson Greig
,
Ric Curtin
Mrs. Carey's Concert
(2011)
Doron Kipen
,
Sophie Raymond
,
Bob Scott
Zamknij się, człowieczku! Niefortunna audioprzygoda
(2011)
Tom Heuzenroeder
,
Jonny Elk Walsh
,
Pete Best
,
Emma Bortignon
,
Scott Illingworth
Najlepszy fikcyjny film krótkometrażowy
wygrane
The Palace
(2011)
Anthony Maras
,
Kate Croser
,
Andros Achilleas
Do zniszczonego pałacu, w którym chroni się cypryjska rodzina, wchodzą tureccy żołnierze.
nominacje
Adam's Tallit
(2010)
Justin Olstein
,
Marie Maroun
Cropped
(2010)
Bettina Hamilton
,
Dave Wade
The Telegram Man
(2010)
James F. Khehtie
,
Victoria Wharfe McIntyre
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Mrs. Carey's Concert
(2011)
Helen Panckhurst
,
Sophie Raymond
,
Bob Connolly
Karen Carey przygotowuje szkolną młodzież do występu w słynnej operze Sydney.
nominacje
Life in Movement
(2011)
Bryan Mason
,
Sophie Hyde
The Tall Man
(2011)
Darren Dale
Zamknij się, człowieczku! Niefortunna audioprzygoda
(2011)
Sophie Hyde
,
Matthew Bate
Najlepszy film dokumentalny trwający poniżej godziny
wygrane
Jandamarra's War
(2011)
Andrea Quesnelle
,
Eileen Torres
,
Andrew Ogilvie
Pochodzący z aborygeńskiego ludu Bunuba Jandamarra prowadzi w 1894 r. rdzenną społeczność do buntu przeciwko brytyjskim kolonizatorom.
nominacje
Hermafrodyta. Kobieta czy mężczyzna?
(2010)
Phoebe Hart
Leaky Boat
(2011)
The Ball
(2010)
Yael Bergman
,
Laura Waters
,
Jessica Leski
Najlepszy gościnny lub drugoplanowy występ w dramacie telewizyjnym - aktor
wygrane
[Richard Cawthorne]
Richard Cawthorne
jako Dennis Allen w serialu
Killing Time
(2010)
nominacje
Todd Lasance
Cloudstreet
(2011)
Aaron Fa'aoso
East West 101
(2007)
Jacek Koman
Spirited
(2010)
Najlepszy gościnny lub drugoplanowy występ w dramacie telewizyjnym - aktorka
wygrane
[Diana Glenn]
Diana Glenn
jako Sandi w serialu
Policzek
(2011)
za odcinek "Harry"
nominacje
Lara Robinson
Cloudstreet
(2011)
Rena Owen
East West 101
(2007)
Susie Porter
Wojenne siostry
(2010)
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
wygrane
Nullarbor
(2011)
Merrin Jensen
,
Patrick Sarell
,
Daryl Munton
,
Katrina Mathers
,
Alister Lockhart
Mężczyzna przejeżdża samochodem przez pustynne obszary Australii. Gdy zaczyna brakować mu papierosów, zauważa przed sobą innego kierowcę.
nominacje
Forget Me Not
(2011)
Emily Dean
The Missing Key
(2011)
Anna McFarlane
,
Garth Nix
,
Jonathan Nix
The Moment
(2011)
Shane McNeil
,
Troy Bellchambers
,
Kristian Moliere
,
Justin Wight
Najlepszy miniserial, film telewizyjny lub serial o krótkim czasie emisji
wygrane
Policzek
(2011)
Michael McMahon
,
Tony Ayres
,
Helen Bowden
Podczas spotkania rodzinnego jeden z członków rodziny jubilata uderza dziecko znajomych.
nominacje
Cloudstreet
(2011)
Greg Haddrick
,
Brenda Pam
Paper Giants: The Birth of Cleo
(2011)
John Edwards
,
Karen Radzyner
Wojenne siostry
(2010)
Andrew Wiseman
Najlepszy młody aktor/aktorka
wygrane
[Lara Robinson]
Lara Robinson
jako Młoda Rose Pickles w serialu
Cloudstreet
(2011)
nominacje
Olivia DeJonge
Good Pretender
(2011)
Lucas Yeeda
Mad Bastards
(2010)
Emma Jefferson
My Place
(2009)
Najlepszy montaż
wygrane
Snowtown
(2011)
Veronika Jenet
Dorastający na przedmieściach Adelajdy nastoletni Jamie, odnajduje autorytet w charyzmatycznym Johnie.
nominacje
Oranges and Sunshine
(2010)
Dany Cooper
Przygody Rudego
(2011)
Jill Bilcock
Szaleństwa młodości
(2010)
Leanne Cole
Najlepszy montaż filmu dokumentalnego
wygrane
Zamknij się, człowieczku! Niefortunna audioprzygoda
(2011)
Bryan Mason
Eddie Lee Sausage i Mitch Deprey nagrywają kłótnie swoich sąsiadów. Kasety stają się popularne wśród branży komiksowej w San Francisco.
nominacje
Leaky Boat
(2011)
Lawrie Silvestrin
Mrs. Carey's Concert
(2011)
Nick Meyers
,
Sophie Raymond
,
Ray Thomas
The Tall Man
(2011)
Rochelle Oshlack
Najlepszy reżyser telewizyjny
wygrane
Policzek
(2011)
Matthew Saville
za odcinek "Harry"
Podczas spotkania rodzinnego jeden z członków rodziny jubilata uderza dziecko znajomych.
nominacje
Paper Giants: The Birth of Cleo
(2011)
Daina Reid
za odcinek pierwszy
Policzek
(2011)
Jessica Hobbs
za odcinek "Hector"
Small Time Gangster
(2011)
Jeffrey Walker
za odcinek "Jingle Bells"
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Snowtown
(2011)
Shaun Grant
Dorastający na przedmieściach Adelajdy nastoletni Jamie, odnajduje autorytet w charyzmatycznym Johnie.
nominacje
Łowca
(2011)
Alice Addison
Oko cyklonu
(2011)
Judy Morris
Przygody Rudego
(2011)
Daniel Taplitz
Najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego
wygrane
The Palace
(2011)
Anthony Maras
Do zniszczonego pałacu, w którym chroni się cypryjska rodzina, wchodzą tureccy żołnierze.
nominacje
Afterglow
(2011)
Nadine Garner
Cropped
(2010)
Dave Wade
Waiting For The Turning Of The Earth
(2011)
David Giles
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Niewidzialny Griff
(2010)
Leon Ford
nominacje
Mad Bastards
(2010)
Brendan Fletcher
,
John Watson
,
Greg Tait
,
Dean Daley-Jones
Red Hill
(2010)
Patrick Hughes
The Loved Ones
(2009)
Sean Byrne
Najlepszy scenariusz telewizyjny
wygrane
Policzek
(2011)
Brendan Cowell
za odcinek "Harry"
Podczas spotkania rodzinnego jeden z członków rodziny jubilata uderza dziecko znajomych.
nominacje
Cloudstreet
(2011)
Ellen Fontana
,
Tim Winton
za część trzecią
Laid
(2011)
Kirsty Fisher
za odcinek trzeci
Policzek
(2011)
Kris Mrksa
za odcinek "Hector"
Najlepszy serial dla dzieci
wygrane
My Place
(2009)
Penny Chapman
Stary dom w Sydney na przestrzeni wielu lat staje się miejscem dorastania kilku pokoleń dzieci.
nominacje
Emma's Chatroom
(2010)
Noel Price
Gasp!
(2011)
Suzanne Ryan
H2O, wystarczy kropla
(2006)
Jonathan M. Shiff
Najlepszy serial dokumentalny
wygrane
SAS - The Search for Warriors
(2010)
Julia Redwood
,
Ed Punchard
nominacje
Immigration Nation: The Secret History of Us
(2011)
Lucy Maclaren
,
Jacob Hickey
,
Alex West
Outback Fight Club
(2011)
Paul Scott
,
Isabel Pérez
Outback Kids
(2011)
Mark Hamlyn
,
Marc Radomsky
,
Mike Bluett
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
East West 101
(2007)
Kris Wyld
,
Steve Knapman
Dwóch policjantów o odmiennym pochodzeniu pełni służbę w biedniejszych dzielnicach emigrantów.
nominacje
Offspring
(2010)
John Edwards
,
Imogen Banks
Rake
(2010)
Ian Collie
,
Richard Roxburgh
,
Peter Duncan
Spirited
(2010)
Claudia Karvan
,
Jacquelin Perske
Najlepszy serial komediowy
wygrane
Laid
(2011)
Liz Watts
Roo próbuje zapobiec kolejnym zgonom swoich byłych kochanków.
nominacje
At Home with Julia
(2011)
Carol Hughes
,
Greg Quail
,
Rick Kalowski
Twentysomething
(2011)
Nicole Minchin
Najlepszy serial zapewniający lekką rozrywkę
nominacje
Judith Lucy's Spiritual Journey
(2011)
Todd Abbott
Najlepszy występ w komedii telewizyjnej
wygrane
[Chris Lilley]
Chris Lilley
jako Daniel Sims / Nathan Sims / Ruth 'Gran' Sims / S.mouse / Blake Oakfield / Jen Okazaki w serialu
Źli chłopcy
(2011)
nominacje
Alison Bell
Laid
(2011)
Celia Pacquola
Laid
(2011)
Jess Harris
Twentysomething
(2011)
Nagroda Publiczności
Najlepszy program telewizyjny
wygrane
Chata pełna Rafterów
(2008)
nominacje
MasterChef Australia
(2009)
Paper Giants: The Birth of Cleo
(2011)
Porachunki
(2008)
Najlepszy występ telewizyjny
wygrane
[Asher Keddie]
Asher Keddie
jako Ita Buttrose w serialu
Paper Giants: The Birth of Cleo
(2011)
nominacje
Erik Thomson
Chata pełna Rafterów
(2008)
Rebecca Gibney
Chata pełna Rafterów
(2008)
Jeremy Lindsay Taylor
Porachunki
(2008)
newsy
zobacz wszystkie
"Red Dog" i "Snowtown" pierwszymi zwycięzcami australijskich Oscarów
"Artysta" zgarnia australijskie nagrody
Australijskie Oscary powiększają się o kolejne nominacje
"The Hunter" z Willemem Dafoe przewodzi australijskim Oscarom
Wyróżnieni w roku 2012
Snowtown
(
6/10
)
Policzek
(
5/8
)
Oko cyklonu
(
3/12
)
Łowca
(
2/14
)
Cloudstreet
(
2/9
)
Przygody Rudego
(
2/8
)
Mrs. Carey's Concert
(
2/5
)
The Palace
(
2/2
)
Oranges and Sunshine
(
1/7
)
Paper Giants: The Birth of Cleo
(
1/6
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.